tajemniczka

Feel

Katowicki kwartet Feel powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Piotr wcześniej związany był z zespołem Sami, który w roku 2001 zdobył Superjedynkę na festiwalu w Opolu ("Debiut roku") oraz nagrał dwa albumy - "Sami" (2001) i "Dla reszty świata" (2002).Pozostali członkowie Feel to basista Michał Nowak, klawiszowiec Łukasz Kożuch i perkusista Michał Opaliński. Warto wspomnieć, że Łukasz ma za sobą studia organistowskie przy Seminarium Duchownym w Katowicach i grę na organach w kilku śląskich kościołach. Natomiast Michał Opaliński koncertował z Orkiestrą Symfoniczną Opery w Krakowie i cały czas uczy w szkole muzycznej w Rudzie Śląskiej.

Jednak Feel zadebiutował w zestawieniach dopiero w roku 2007 singlem "Jest już ciemno". Z tą piosenką zespół wystąpił na 44. międzynarodowym festiwalu w Sopocie i wywalczył Bursztynowego Słowika (nagroda jury) oraz Słowika Publiczności. W październiku 2007 roku ukazała się pierwsza płyta grupy, zatytułowana "Feel".

Tylko tutaj możecie pobrać najnowszy singiel "Pokonaj Siebie" w bardzo dobrej jakości !

Feel feat. Iwona Węgrowska - Pokonaj siebie

Gościem kolejnego spotkania cyklu będzie Mariusz Sieniewicz.


Mariusz Sieniewicz - prozaik i felietonista, autor powieści "Prababka", "Czwarte niebo" i "Rebelia" (dwie ostatnie były nominowane do Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej Nike) oraz zbioru opowiadań "Żydówek nie obsługujemy" (nominowanego do Paszportu Polityki i uhonorowanego tytułem "Książki Wiosny 2005" Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych). Jest jednym z pomysłodawców Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Demoludy". Wspólnie z Joanną Wilengowską założył pismo literackie "Portret". Mieszka w Olsztynie.

Spotkanie, poświęcone m.in. nowej książce Mariusza Sieniewicza "Miasto szklanych słoni", poprowadzi Piotr Czerski.


Wstęp wolny12 marca (piątek), godz. 19:00
Spółdzielnia Literacka
Sopot, ul. Króla Jana Kazimierza 2
(wejście od ul. 3-go Maja)

SOPOT FESTIWAL 2007
http://m.onet.pl/_m/3e601c8179b5e265...de6d3,24,1.jpg

Dziś rozpoczyna się 44. Międzynarodowy Sopot Festiwal 2007. Na początek na scenie pojawi się laureatka kilku nagród Grammy Norah Jones. Podczas trzydniowej imprezy, organizowanej przez TVN, odbędzie się też konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika oraz koncert zespołów disco z lat 70. i 80.

W sobotę, w drugim dniu festiwalu odbędzie się konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. W pierwszej części rywalizacji wystąpi pięciu polskich wykonawców, z których jeden wybrany przez jury trafi do finału, gdzie zmierzy się z sześcioma artystami zagranicznymi z Anglii, Niemiec, Szwecji, USA oraz dwóch z Francji. O tym kto otrzyma statuetkę Bursztynowego Słowika ponownie zadecyduje jury. Laureata Słowika Publiczności wybiorą widzowie TVN. Na scenie pojawią się także zwycięzcy z lat ubiegłych – Doda (Słowik Publiczności 2005) i Stachursky (Słowik Publiczności 2006).

Niedzielny, ostatni wieczór sopockiego festiwalu to koncert gwiazd "złotej ery disco" - Village People, Hot Chocolate, Gloria Gaynor, Sister Sledge Featuring Kathy Sledge oraz Cool Of The Gang. Publiczność usłyszy takie przeboje jak np. "I will survive" i "Y.M.C.A.". Z recitalem wystąpi także Kayah.

Pectus - Pectus (2009)
  Zespół powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Grupa tworzy wyłącznie własne kompozycje z gatunku szeroko rozumianego rocka.
Pectus z piosenką "To co chciałbym ci dać", głosami jury wygrał w polskim półfinale Sopot Festival i reprezentował nasz kraj w konkursie międzynarodowym. Wykonanie konkursowej piosenki znalazło uznanie publiczności, która przyznała zespołowi Słowika Publiczności Sopot Festival 2008.
Płyta w klimacie rockowym, nie brakuje oczywiście na niej ballad i utworów z mocnym gitarowym brzmieniem.

Pectus - Pectus (2009)

http://2.bp.blogspot.com/_1W4qxGjjil...s200/cover.jpg

1. To co chciałbym Ci dać
2. Jeden moment
3. Miłość to film
4. Prosta historia
5. Spacer
6. Wcale nie musisz
7. Życie na dystans
8. Spojrzenie Boga
9. Mystic
10. Highway
11. Duchy

Kod: http://uploaded.to/?id=fdfbgy lub
Kod: http://rapidshare.com/files/202925329/Pectus-Pectus-PL-2009-BFPMP3.zip

Dot.: Sopot Festival 2005
  Ja nie cierpie Mandaryny bo nie umie śpiewać, a na dodatek okazuje się, że nawet nie wie o czym są jej piosenki :hahaha: załoska jest
Goya - już nie mogę ich słuchać, ta piosenka którą wszędzie puszczają jest okropna, w ogóle mi sie nie podoba, zawodzaca taka, i tekst ma beznadziejny - "zawstydzona tak jak owoc rumienie sie ble ble ble...", ostatnio leciałam przez całe mieszkanie żeby radio przełączyć jak to puscili :D

Cytat:
Na nowym albumie znajdą się zarówno premierowe kompozycje jak i sprawdzone covery w zupełnie nowych, często zaskakujących wersjach. Obok "Ev’ry Night" na płycie znajdą się również: cover piosenki zespołu 2+1 "Windą do nieba", "A Spaceman Come Travelling" z repertuaru Chrisa de Burgha i "You Give Love A Bad Name" z repertuaru grupy Bon Jovi. Prawdopodobnie ostatni z wymienionych utworów będzie kolejnym singlem promującym album nie tylko w kraju, ale również na rynkach międzynarodowych. To z artylułu o Mandarynkowym śnie ( :rotfl: )
Boże, cover Bon Joviego... Już sie boje co ona moze z nim zrobić... AAAAAAA!!!

Topowa polska grupa muzyczna "Feel" będzie promowała Nysę poprzez realizację teledysku do piosenki pt. "W odpowiedzi na twój list" w Nysie.Planuje się, iż w teledysku znajdzie się Jezioro Nyskie, Rynek Solny, Katedra, Fontanna Trytona a także ujęcia w fortyfikacjach.
Obecnie trwają rozmowy precyzujące działania promujące Nysę przez zespół.Kwartet „FEEL” powstał w maju 2005 roku w Katowicach z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty PIOTRA KUPICHY. Warto przypomnieć, że Piotr był wcześniej filarem zespołu SAMI, laureata Super Jedynki Opole 2001. Jest także m.in. autorem tekstu i współkompozytorem piosenki tej grupy pt. „Lato 2000”, która tuż po premierze znalazła się na pierwszym miejscu listy „Airplayczart”, tworzonej na podstawie playlist 120 rozgłośni radiowych w całej Polsce. Jedna z najnowszych piosenek zespołu „Jest już ciemno” została zauważona przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszeć ją można m.in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA. Fani również nie zawiedli; decyzją słuchaczy Radia Zet i widzów TVN zespół znalazł się w finale konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności 44 Międzynarodowego Sopot Festival 2007. Obecnie singiel „Jest już ciemno” jest niekwestionowanym Hitem tego lata. Piosenka nie schodzi z czołowych miejsc list przebojów we wszystkich rozgłośniach radiowych, dzięki czemu znalazła się również na pierwszym miejscu listy „Airplayczart”. Nie zawodzi również Telewizja, w samym tylko wrześniu zespół wystąpi w ponad 20 programach i koncertach emitowanych w TVN (m.in. Sopot Festival), TVP 2 (m.in. Hity na czasie) TVP 1 (m.in. Jaka to melodia i oprawa jedynki, Dzień Kotana), Polsat i TV 4 (m.in. Big Brother). Obecnie zespół kończy pracę nad płytą, której premiera odbędzie się jesienią tego roku. Nad debiutanckim albumem pieczę sprawuje Agencja Artystyczna GORGO. Niewątpliwie największym sukcesem FEEL jest zdobycie pierwszy raz w historii SOPOT FESTIVALU dwóch głównych nagród- SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI- przyznanego przez 52% głosujących na zespół słuchaczy oraz BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA. "Dzięki tym wyróżnieniom mogliśmy przekonać się o wierności naszych fanów oraz o dobrej drodze na powrót prawdziwej rockandrollowej muzyki, jaką w końcu gra zespół FEEL - bo przecież chodzi o emocje i pozytywne wrażenia". Premiera debiutanckiego albumu odbyła się w październiku 2007 roku. Do tej pory sprzedano ponad 100 tys. płyt.


Zespół otrzymał statuetkę Fryderyka, w kategorii Nowa Twarz Fonografii