tajemniczka

Milena Wójtowicz - Wrota
Format plików: .jar .pdf .rtf .txt

http://imguser.gandalf.com.pl/pd_41227.jpg

Wydawałoby się, że bycie królewną to niezbyt skomplikowana sprawa. Ale bycie królewną i czarownicą... O, to już jest znacznie trudniejsze! Szczególnie, gdy dookoła czają się groźne demony i "życzliwi" doradcy czekający jakby tu przejąć władzę. Salianka miała cechy prawdziwej królewny, w tym przede wszystkim próżność, oraz cechę prawdziwej czarownicy - umiała wykorzystywać magię by, osiągnąć swój cel. Jednak najważniejszą cechą Salianki, która ją zdecydowanie wyróżniała wśród innych, były wrota, które zadomowiły się w jej umyśle i stanowiły prawdziwą bramę do piekieł. Otwierały się tylko na "specjalne" okazje, by uwięzić wszelkie pomioty zła. Królewna, mając tak ogromny potencjał złych mocy, siała prawdziwy postrach i nic dziwnego, że świadoma swojej władzy zaczęła podbijać sąsiednie krainy.

http://images34.fotosik.pl/151/e2ca39a2238386a0.gif
Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/140707657/Wojtowicz_Milena_-_Wrota.rar Download bez limitów

Wracając do głównego tematu, czyli "ksiązki warte przeczytania"...
po przeczytaniu serii o wiedźminie - Sapkowskiego, zaczęłam interesować się polskim fantasy. ponieważ moją małą ambicją jest przeczytanie wszystkich książek z gatunku fantasy współczesnych polskich autorów, mogę, z tego gatunku, polecić kilka wartych przeczytania

Jeśli lubisz krainy pełne magii, mityczne stworzenia oraz bohaterów zawsze odważnych, lecz nie zawsze zachowujących się tak, jak na bohatera przystało, odczujesz wielką przyjemność z czytania niżej wymienionych książek:

Polecam młodą pisarkę Milenę Wójtowicz i jej "Wrota" a także "Załatwiaczkę"

http://www.empik.com/search.jsp?query=m ... hLanguage=

Z tego samego gatunku mogę także polecić trylogię "Achaja" A. Ziemiańskiego ( wiedźmin ale z dziewczyną w roli głównej). Opowieść o księżniczce, która przez politykę wylądowała w wojsku, staje się później niewolnicą itd. pełna ironii i cynicznych żartów, częto gorzka opowieść, za to niesamowicie wciągająca.

http://www.empik.com/search.jsp?query=a ... hLanguage=

" />Pierwsi Goście Falkonu 2010

Możemy się z Wami podzielić pierwszymi informacjami dotyczącymi Gości, jacy zawitają na Cyber Falkon 2010. Lista już jest imponująca, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Falkon w tym roku odwiedzą: Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Anna Brzezińska, Dariusz Domagalski, Jacek Komuda, Jarosław Grzędowicz, Magda Kozak, Maja Lidia Kossakowska, Marek Huberath, Michał Studniarek, Milena Wójtowicz, Rafał Dębski, Rafał Kosik, Rafał Orkan, Stefan Darda, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Siudmak. Jeśli przyjedziecie na Cyber Falkon, będziecie mogli posłuchać ich prelekcji, wziąć udział w spotkaniach autorskich, porozmawiać z twórcami i świetnie się bawić!

Cyber Falkon 2010 zaloguje się w dniach 11 – 14 listopada w Lublinie.

Więcej informacji na stronie: www.falkon.konwent.pl

I pamiętajcie: czas i przestrzeń nie istnieją!

Widzę, że przerwałyście wątek. Powiem tylko, że zaraz poszperam za kilkoma tytułami, które podałyście, bo wszystkożerny ze mnie mol. Najchętniej łykam fantasy i z tej dziedziny mogę potwierdzić: Pilipiuk jest przezabawny w cyklu o Jakubie Wedrownyczu, cykl Kuzynki jest dużo słabszy, innych nie czytałam.
Babską fantasy jest: Milena Wójtowicz i jej "Wrota", a jeszcze goręcej polecam Olgę Gromyko i pierwsze dwie części "Wiedźmy", trzecia mnie rozczarowała, czwarta będzie z końcem września.
Zabawną fantasy jest trylogia o Goblinie Jima Hinesa.
Spodobały mi się też książki Robin Hoob (przygodowe, intrygi i walki itd), oraz trylogia Gartha Nixa (to taki pisarz dla młodzieży, ale trylogia "Sabriel", "Lirael" i "Abhorsen" ma w sobie to coś -trochę mroczna historia córki nekromanty, która musi przejąć jego obowiązki, gdy sytuacja zdecydowanie nie jest dla niej korzystna.Wciągająca)
Niezwykła i bardzo męska jest "Achaja" Ziemiańskiego, męska opowieść o twardej kobiecie, która by przeżyć musi znieść wszystko. Pochłonęła mnie wraz z butami.
Porzucając wątek fantasy:
Kiedyś zakochałam się w Williamie Faulknerze, przeczytałam większość, największe wrażenie zrobiła na mnie: "Światłość w sierpniu", ale inne zwalały z nóg tak samo. To ambitne i zdecydowanie nie lekka literatura, dlatego wpadłam swego czasu na pomysł by czytać 2 książki na raz, lub przeplatać sobie cięższą literaturę tą lżejszą np. Dumasem. Pomogło.http://smerf.fero.pl/u-bot/

Napisze ile znalazłam

Termin: 11 - 14 września

Lokalizacja: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 w Łodzi przy ul. Stefana Żeromskiego 115


Goście: Cholewa Piotr
Ćwiek Jakub
Gepfert Elżbieta
Grzędowicz Jarosław
Jabłoński Witold
Komuda Jacek
Kosik Rafał
Kowalski Mirosław
Kozak Magdalena
Mąderek Stanisław
Orbitowski Łukasz
Parowski Maciej
Pilipiuk Andrzej
Polch Bogusław
Sawicki Andrzej
Sienkiewicz-Kosik Katarzyna
Wójtowicz Milena
Zwierzchowski Piotr


Witam
Wiadomo coś o 4 części po Polsku? Już jest druga połowa tego roku więc stwierdziłam, że warto odświeżyć temat.
Pozdrawiam


Z tego co mi wiadomo, tłumaczka tych książek, Milena Wójtowicz, pracuje aktualnie nad pisaniem własnej powieści i tłumaczenie jest odłożone w czasie. Tyle że to są dość stare wiadomości, sprzed dobrego pół roku, w zapowiedziach wydawniczych ciągu dalszego póki co nie ma, wspomnianej wyżej powieści również niet... (a szkoda)
Magd.

'Fiolet' Magdy Kozak, wampirza seria Magdy (Nocarz, Renegat, Nikt). Wampirza seria Tanyi Huff. Seria o patrolach Łukjanienki. Dwa tomy 'Pies i klecha' duetu Urbi et Orbi (chociaż to bardziej horroro-thriller jest, niż urban fantasy, ale spełnia wymagania). 'Wiedźma.com.pl" Ewy Białołęckiej. 'Załatwiaczka' Mileny Wójtowicz. Mam wymieniać dalej...? Bo to w sumie dopiero na dobry początek...

Och, to Kasia jeszcze niczego na tym forum nie publikowała? Na pewno? Dziwne, dziwne, wydawało mi się, że... Ale to nieważne.
Naprawdę uroczy debiut. Ja tego tekstu nie przeczytałam, ja go wprost pochłonęłam! Jestem pewna, że nie mogłabym oderwać wzroku od monitora, nawet gdybym chciała (no, chyba, że prąd by wysiadł, ale to bardzo pesymistyczna wersja). Bardzo podoba mi się Twój styl. Taki lekki i przyjemny.
No i treść. "Podatku" Mileny Wójtowicz nie czytałam, co do tej części wypowiadać się nie będę. Natomiast sam pomysł bardzo trafny. Gdybym miała sobie taką scene wyobrazić, zrobiła bym to dokładnie tak, jak Ty to opisałaś. Uśmiechałam się pod koniec jak głupia.
Wspaniały tekst. Hmmm, może napiszesz coś jeszcze?

Pozdrawiam,
Jill

Kwik! Jak dla mnie to jest zdecydowanie śliczny początek dnia. Teraz będę chodzić uśmiechnięta i nikogo już wzrokiem nie zabiję

Debiut czyta się jak nie debiut. Albo to nie jest twój pierwszy tekst, albo ty po prostu masz talent, dziewczyno! Ja czekam na więcej twoich dzieł i jak tak dalej pójdzie zostanę twoją wielką fanką.

"Podatku" Mileny Wójtowicz nie czytałam, więc porównywać ani oceniac pomysłu nie będę. Ale poborca podatkowy w sklepie BLIŻNIAKÓW - tego jeszcze nie było! Jak słyszę albo widzę ich imiona, to od razu lecę w te stronę. Jak szaleć, to szaleć!

Szkoda tylko, że takie krótkie. Za to smakowite i kwikogenne. O więcej proszę i pozdrawiam serdecznie,

April

To ja do tej listy dorzucę jeszcze:
"Drapieżców" Grahama Mastertona,
cykl "Wampiry z Morganville" Rachel Caine,
"Dzieci nocy" Witolda Jabłońskiego,
antologię "Krwawe powroty",
"Wlada Palownika. Prawdziwą Historię Drakuli" C.C.Humphreys'a,
"Załatwiaczkę" Mileny Wójtowicz.

Wątki "wampiryczne" pojawiają się również w cyklu o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka. Wszak to sławny egzorcysta i pogromca wampirów

Wspomniane wcześniej książki Angeli Sommer-Bodenburg o Wampirku, to seria już kilkunastu powieści o tym bohaterze. Dodam jeszcze kilka tytułów - "Wampirek", "Wampirek na wsi", "Wampirek i kronika rodzinna", "Wampirek i dziwny pacjent", "Wampirek przeprowadza się", "Wampirek w Dolinie Lamentu".


Andrzej Sapkowski stworzył swój kanon fantasy, nie uwzględnił w nim w ogóle polskiej jej gałęzi. Proponuję więc, abyśmy stworzyli nasz kanon. Na początek może niech każdy poda trzech polskich autorów, którzy według niego najwięcej wnieśli w polską fantasy. Będę ich zliczał w tym poście, regularnie go edytując.

Stan na 15 czerwca 2010, godz. 09:32:
Pilipiuk Andrzej [3 głosy]
Sapkowski Andrzej [2 głosy]
Ćwiek Jakub [1 głos]
Dukaj Jacek [1 głos]
Kossakowska Maja Lidia [1 głos]
Piekara Jacek [1 głos]
Wójtowicz Milena [1 głos]

[ Dodano: 08-06-2010, 13:13 ]
Moje typy (w osobnym poście dla porządku):
Dukaj Jacek
Pilipiuk Andrzej
Sapkowski Andrzej