tajemniczka

krzyzie, ostatnio zdejmowałem poduszkę z kierownicy, więc się wtrącę. Poduszkę z kierownicy zdejmuję się prosto, jeżeli wie się jak to zrobić.
Korzystałem z tego poradnika, ale jest on już niedostępny, została tylko kopia na googlach tutaj bez obrazków.
Na wszelki wypadek wkleję część istotnego tekstu:

Demontaż kierownicy 4-ramiennej Skoda Octavia, VW Golf IV / Bora / Passat B5/B6

UWAGA: przed demontażem odłączyć zasilanie akumulatora - odłączyć przewód masy (zdjąć kleme „-„). W przypadku alarmu albo przełączyć w stan serwisowy, lub wyłączyć kluczykiem syrenę).

1. Demontaż poduszki powietrznej. Skręcamy kierownice tak aby był dostępny otwór (o 90st.). Średnim wkrętakiem podważamy sprężynę trzymającą poduchę. Czynność jest skomplikowana, gdyż wymaga wyczucia i delikatności. Należy „wyczuć” sprężynkę i delikatnie odciągnąć (wkrętak w górę) jednocześnie delikatnie pociągając do siebie poduszkę. Czynność należy powtórzyć z drugiej strony.

2. Odpięcie elektryki od poduchy i klaksonu. Delikatnie zdejmujemy poduchę - uwaga na kabelki. Złączkę od poduchy wyjmujemy naciskając po bokach złączki „zatrzaski”. Odpinamy 2 pozostałe kabelki – chyba klakson. Zdejmujemy poduchę i odkładamy ją na bok częścią z logo do góry (jak wypali to nie poleci ).

I w tym tekście jest mała zmyłka, a mianowicie odciągnięcie wkrętaka w górę oznacza, że końcówka wkrętaka ma pójść w górę, czyli rączką wkrętaka musi pójść w dół, bo działa to na zasadzie dźwigni.

Dodatkowo znalazłem także ten wątek, w którym karo wstawił zdjęcie jak to wygląda w środku.

Powodzenia.

Boozy napisał:
Cytat: Może nie wystarczy już formatowanie które robiłeś, ale możliwe jest odzyskanie pojemności akumulatora(potrzebna do tego jakaś superowa ładowarka i trwa taki cykl chyba ze 3 doby)
dokładnie taki 3 dobowy cykl moja bateria ma juz za soba, nie pomogło...

Martin napisał:
Cytat: Akku nie byl doladowywany od ostatniego nurkowania? Ile czasu lezal?
aku był nałodowany tuż przed nurkowaniem, nie leżał długo nieładowany

Cytat: Mierzysz pod obciazeniem czy na "luzie"?
na luzie

Cytat: Jak dlugo trwa proces ladowania / rozladowania? Jakim pradem ladujesz?
proces ładowania to kilkanaście godzin, rozładowania 2 razy tyle (ok.doby), ładuję prądem 1A ładowarką batimex do pakietów Ni-mh i Ni-Cd

Cytat: Na poczatek zrobil bym maly "burn test" - aku do wiadra z woda i lodem, palnik do drugiego wiadra i sprawdzic ile w tych warunkach wytrzymuje.
dobry pomysł, zrobię test i poinformuję o wynikach

GRALmarine napisał:
Cytat: Jeżeli pakiet ma więcej niż 3 lata to nie ma sensu go reanimować , bo wymienisz jedno ogniwo, a za chwilę padnie drugie.
pakiet ma ok 3 lata

Cytat: Czy były okresy w życiu Twojego pakietu w którym leżał bezczynnie więcej niż 2-3 miesiące?
nie było, max 1,5 m-ca, jednokrotnie

Cytat: Czy po naładowaniu pakiet jest ciepły?
nie

TomM napisał:
Cytat: Dziś z 3 latarek odpaliła tylko jedna, z akumulatorem ołowiowym.
właśnie bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem takiego aku pb, nawet jako back up

Plotek napisał:
Cytat: Jakie stosujesz ładowarki aby uniknąć przeładowania?
batimex

Cytat: W przypadku skutera aku Pb jest gdzie wsadzić ale w latarkach raczej jesteśmy "skazani" na NiMH.
myślę że jeśli chodzi o nurkowania jaskiniowe lub tam gdzie lecimy samolotem a nie ma możliwości wypożyczenia dobrej latarki lub aku, to tak Ni-Mh ale w PL myslę że spokojnie można uzywać pb

Martin napisał:
Cytat: Dla stosunkowo malych pakietow (do 10..15Ah) sensowna ladowarke kupisz za niewielkie pieniazki:
właśnie zbieram się do zakupu takiego I-max'a B6 Martin, myslałem tez nad pakietem Li-Ion lub Li-Po zamiast nowego Ni-Mh

Plotek napisał:
Cytat: W drugim przypadku w zasadzie chcieliśmy go już spisać na straty bo V było za niskie na koniec ładowania ale zrobienie przez przypadek małego zwarcia i trochę gmerania ożywiło pakiet Smile
kiedyś miałem taką sytuacje kiedy po nurkowaniu chciałem odłączyć pakiet od latarki, ale bylem jeszcze w mokrych rękawicach, pakiet odłączyłem ale tak mnie pokopało że przez kilka sekund dostałem lekcję darmowego tańca a aku dostał zwarcia,
od tamtej pory miałem z aku podobne problemy jak teraz ale wtedy 3 krotne formatowanie pomogło- tym razem niestety nie
Cytat:
fajnie byłoby gdyby bigplik napisał ile lat/ładowań ma jego aku
ok. 3 lata

TomM napisał:
Cytat: Na aku Pb o wadzie ~1 kg ma burn-time 2 godz, na pakiecie NiMH o tej samej wadze 4 godz. Siłą rzeczy chcąc coś niecoś zrobić z tą latarką muszę pakiet 4-godz. posiadać, ale gdybym tylko mógł zdobyć stary wielki kanister 4-godz na ołowiowy aku - bez wahania bym go kupił rezygnując z ulgą z NiMH.
właśnie szukam sobie materiąłu na kanister, za aku ołowiowym też się rozglądam - tylko te wymiary , no ale pakiet Li-Ion lub Li-Po zbuduję mimo wszystko

Dziekuje za sugestie w sprawie aku, posprawdzam teraz pojedyńcze ogniwa i zobaczę czy czasem tam nie tkwi problem
pozdrawiam
pawel