tajemniczka

Tak laserem da się wyleczyć niektóre wady wzroku:

Lasery służą do leczenia schorzeń w przednim odcinku oka, siatkówki, jaskry, ciała szklistego, niektórych odwarstwień siatkówki.

a ceny:

W Centrum Mikrochirurgii Oka w Warszawie (przy ul. Boya Żeleńskiego 4a) badanie kwalifikacyjne do zabiegu kosztuje 250 zł i jest odliczane od zabiegu w momencie operacji pierwszego oka. LASIK kosztuje 2050 zł, a PRK 1450 zł za jedno oko.

Witam serdecznie
Mam problem z okiem, po operacji (witrectomia-odwarstwienie siatkówki) zrobił mi się ropień oczodołu. Dostałam leki(antybiotyki miejscowo i ogólnie) wszystko się wyciszyło, ale po 4 dniach od odstawienia (po 14 dniach leczenia) wygląda to dużo gorzej, oko jest obrzęknięte, skóra powiek i pod okiem żywoczerwona,lśniąca i napięta, pojawiła się gorączka do 40 st C i potworny ból głowy
Co to może być i jakie mogą być następstwa?
Błagam o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam

Witam,
mój chłopak również ma odwarstwienie siatkówki. Narazie przeszedł jedną operację i było ok, ale chyba znów sie pogorszyło i prawdopodobnie będzie mieć kolejną. Na drugie oko nie widzi, jak był dzieckiem odwarstwiła mu się siatkówka... :( Czytałam w internecie o przeszczepach siatkówek w Stanach Zjednoczonych. Wiem tylko że są i że kosztują dużo. Czy ktoś wie coś więcej?? Gdzie mogę znaleźć takie informacje? Jak zakwalifikować się na taką operację? I czy tylko Stany??


Witam,
mój chłopak również ma odwarstwienie siatkówki. Narazie przeszedł jedną operację i było ok, ale chyba znów sie pogorszyło i prawdopodobnie będzie mieć kolejną. Na drugie oko nie widzi, jak był dzieckiem odwarstwiła mu się siatkówka... :( Czytałam w internecie o przeszczepach siatkówek w Stanach Zjednoczonych. Wiem tylko że są i że kosztują dużo. Czy ktoś wie coś więcej?? Gdzie mogę znaleźć takie informacje? Jak zakwalifikować się na taką operację? I czy tylko Stany??

Witam
Niestety, nie ma jeszcze przeszczepów siatkówki u ludzi, to co robią w USA to są badania prowadzone nad tym problemem.Sama też byłam zainteresowana tym wątkiem stąd wiem napewno.
Pozdrawiam

Witam ,również mam odwarstwienie siatkówki na pol pola widzenia mam za czarna zasloną. Do tego doszła zaćma .
Okulista z Białegostoku przez 7 miesiecy twierdził ze mam zmętnienie soczewki i wyslał mnie na laseroterapie, tam mnie odesłali ze skierowaniem do szpitala bo stwierdzili ze mam zaćme podtorebkową .A w szpitalu na usg doszło stare odwarstwienie siatkówki ,choć wcześniej miałem robione trzy razy usg... Teraz pojechałem do Belgii gdzie pracuje i poszedłem do szpitala i odrazu trfiłem na sale operacyjną i narazie usuneli mi zaćmę ale niemam poprawy widzenia.CZeka mnie teraz operacja na siatkówke niewiem czy bede widział ale może coś zrobią.(wkrótce opisze bo operacja juz niedługo)..pozdrawiam

Witam!
Mam 19 lat a samo odwarstwienie śiatkówki męczy mnie już z 2 do 3 lat, pół roku temu robiłem wszystkie badania i miałem poddać się operacji ale jakoś straciłem motywacje. Dokładnie na prawym oku strasznie kiepsko widze ale dość długo się to wszystko degeneruje natomiast na lewym oku miałem laser bo niby też się tam coś zaczynało ale jak narazie widze w miarę dobrze.

Dobra, do rzeczy, chodzi mi o to czy istnieje wogóle jakiś sposób na pełne odzyskanie wzroku i czy jeżeli już nie będę wcale nic widział to będzie jakieś rozwiązanie dzięki któremu można przywrócić wzrok?
Kolejne pytanie, jak długo jeszcze będę miał możliwość widzenia czego kolowiek lub np. czytania jakiego kolwiek tekstu?
I gdy już siatkówka się całkiem odkleji to czy to będzie widoczne na zewnątrz czyli czy oczy zmienią kolor na biały czy pozostaną takie jakie były?
Już ostatnie pytanie, gdy już strace wzrok to czy nadal będę widział te przebłyski?
A i jeszcze jedno, czy ktoś coś wie o przeszczepie oka po odwarstwieniu siatkówki czy to jest wogóle wykonywalne i ile to może kosztować (technika poszła do przodu może ktoś coś słyszał).

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Mam -7 dioptrii i operację za sobą. Miałam odklejoną siatkówkę, właśnie prawdopodobnie w wyniku wysiłku - niestety wcześniej żaden lekarz mnie nie uczulał na to, że nie wolno mi dźwigać. Przy takiej wadzie wzroku siatkówka jest rozciągnięta i przez to bardziej narażona na odwarstwienie. Możliwe są też zwyrodnienia powodujące dziury w siatkówce - też mnie to nie ominęło niestety. Wysiłek fizyczny stwarza niebezpieczeństwo odklejenia się siatkówki, nie należy robić niczego, co odczuwamy jako wysiłek - dotyczy to prac fizycznych związanych z podnoszeniem ciężarów, ciągnięciem, pchaniem czegoś ciężkiego, szarpaniem. Trzeba też uważac ze sportem - na pewno musisz zrezygnować z siłowni, na rowerze można jeździć, ale raczej po równym, bieganie odpada. Pływanie jest ok - byleby nie przesadzać z dystansem. Odradzam podnoszenie mebli!
Siatkówkę można przykleić ( u mnie była to 2godzinna operacja w pełnej narkozie) ale zawsze jest ryzyko, że odklei się ponownie, a jeśli odklei się w obrebie plamki żółtej - grozi to utratą wzroku!

" />W Polsce jest chyba 9 ośrodków, które się tym zajmują. Są różne metody laserowej korekcji wzroku (Lasik, Epi Lasik). Przede wszystkim jest to koszt (6 tys. można liczyć, w zależności od ośrodka). Tak jak pisałem wcześniej zabieg nie jest refundowany, gdyż NFZ uznaje go jako zabieg kosmetyczny (!). Nie każdy kwalifikuje się do zabiegu. Przeciwwskazania to: wiek poniżej 18 roku życia, brak stabilnej wady wzroku (wada powinna być stabilna co najmniej 6 miesięcy), jaskra, zaćma, cukrzyca i inne choroby metaboliczne, zespół suchego oka, odwarstwienie siatkówki, stożek rogówki i zmiany w rogówce, stany zapalne oczu, patologiczne zmiany dna oka, choroby tkanki łącznej (tzw. Kolagenozy) – reumatoidalne zapalenie stawów, sklerodermia, toczeń, łuszczyca, zespół Sjogrena, choroby nowotworowe.
Żaden lekarz nie da 100 % gwarancji, że nie będzie powikłań. A te się zdarzają (np. podwójne widzenie). Ale jeżeli ktoś ma wadę uniemożliwiającą pracę na stanowisku kierowcy to operacja jest właściwie jedyną i ostatnią deską ratunku. Chociaż są przypadki, że wada może się skorygować sama, poprzez noszenie okularów czy szkieł kont.

Hej,

mam silikonowe soczewki i jedna powazna operacje odwarstwienia siatkowki.
Wszystko przez wieloletnie stosowanie sterydow na twarz.

Z silikonami trzeba uwazac jak sie robi grilla
podobno potrafia sie przytopic

Ty masz silikony czy szklo ?

pozdrawiam
hubert

" />No to ja też się zapytam
Urodziłem się w 7-mcu i miałem retinopatię wcześniaków. Efekt - odwarstwienie siatkówki, operacja laserem. Teraz mam blizny na siatkówce, i coś w stylu zeza na jednym oku, spowodowane właśnie bliznami na siatkówce. W szkole nie przeczytam niczego z tablicy, nawet w pierwszej ławce, no chyba, że przez lornetkę. Okulary przestałem nosić, bo i tak mi nie pomagają. W podstawówce często mnie wyzywano, wpadlem w kompleksy (chyba przez nie wpadłem w uzależnienie od kompa)
Jak mogę sobie pomóc przy pomocy NLP, lub innych metod?


Dixa niestety nie ma, ale może ktoś będzie się orientował w tej sprawie. Na ile poważnym problemem jest odklejanie się siatkówki? Czy zabieg z tym związany jest czymś prostym i jakie mogą być komplikacje?
Odklejenie się siatkówki jest BARDZO poważnym problemem i bez zabiegu chirurgicznego raczej nie widzę możliwości (chyba, że w okulistyce pojawiło się cos nowego). Brak zabiegu grozi całkowitą ślepotą a zabieg polega (o ile pamietam) na wytowarzeniu laserem mikroblizenek łączących siatkówkę z naczyniówką i uniemożliwiających oderwanie się siatkówki. Powikłaniem zabiegu może byc zapewne także ślepota (w najgorszym razie - gdy zabieg sie nie uda). Im szybciej jednak pacjent podda się zabiegowi, tym większe ma szanse na "wyleczenie".

Edyta: pamięć mnie nie zawodzi (jeszcze)

Zabieg zaś polega na tym, że wiązkę laserową kieruje się przez źrenicę tak, aby soczewka skupiła ją w miejscu, w którym ma powstać koagulacja. Wiązka laserowa rozchodzi się bez dużych strat w elementach przezroczystych oka, a jest silnie pochłaniana przez nabłonek siatkówki. Silny, impuls świetlny wywołuje odczyn zapalny, w następstwie czego powstaje zrost, który "przykleja" siatkówkę do naczyniówki.

Dodam od siebie, że w miejscach blizenek (jest ich kilkanaście/kilkadziesiąt w zalezności od stopnia odwarstwienia siatkówki) oko jest "ślepe", ale nie przeszkadza to w niczym z powodu automatycznej "korekcji". Innymi słowy mózg "zamalowuje" owe blizenki :)


Szramek: mojemu bratu ciotecznemu wykryli odklejanie się rogówki i ZTCW będzie nosił jakieś twarde soczewki, a jak to nie pomoże to operacja.
Co Ty gadasz, chłopie? :doh!:
Rogówka? Soczewki? :D