tajemniczka

http://www.instalki.pl/news/avatars/1327.gif

Sąd w DĂźsseldorfie nakazał firmie Sharehoster wprowadzenie takich zmian w serwisie, które uniemożliwią za jego pomocą nielegalną wymianę plików. Jeśli wyrok się uprawomocni, w praktyce oznaczać to będzie koniec działalności Rapidshare - przynajmniej w jego dotychczasowej formie.

Niemiecki operator umożliwia w ramach swej witryny nieodpłatne, anonimowe przetrzymywanie dowolnych plików o rozmiarze maks. 100 MB (bądź 300 w przypadku internautów z Niemiec).

Nie jest tajemnicą, że usługi tego typu serwisów służą w głównej mierze do udostępniania materiałów objętych prawami autorskimi - nie tylko pomiędzy prywatnymi użytkownikami, ale również w ramach specjalnie przygotowanych w tym celu stron internetowych.

Do takiego wniosku doszedł też sąd, który sprawę rozpatrywał na wniosek niemieckiej organizacji GEMA, reprezentującej przemysł fonograficzny. Sharehoster musi wprowadzić mechanizmy, które uniemożliwią wysyłanie na serwer nieautoryzowanych kopii utworów muzycznych.

Od wyroku sądu Rapidshare może się jeszcze odwołać, co też z pewnością uczyni. Nie wiadomo bowiem, jak w praktyce miałoby wyglądać zastosowanie się do postanowienia sądu, bez zmiany dotychczasowych zasad działania serwisu.

Konieczność sprawdzania przez Rapidshare każdego wysyłanego pliku pod względem jego legalności przekreśla w istocie ideę niekontrolowanego udostępniania przestrzeni w Sieci.

Jeśłi nie przyzna się do winy, to trzeba będzie sprawę załozyć, chyba automatem Policja to do kolegium wysle. Jak przegra, może sie odwołac do Sadu, a potem do kolejnego Sądu wyższej instancji. W końcu jak wyrok będzie prawomocny ubezpieczyciel Ci wypłaci, czy on się będzie zgadzał, czy nie.
Niestety to może trwać nawet rok, jak facet będzie zaciekły...

Najpierw oględziny u jego i twojego ubezpieczyciela (jak masz AC)
W międzyczasie dogadaj się ze swoim ubezpiueczycielem, czy pod zastaw AC tego nie możesz zrobić.

Jak nie masz AC to musisz naprawić na swój koszt, tylko gromadź rachunki i jak wygrasz sprawę, to wg. tych rachunków Ci oddadzą. Tyle w skórcie.

9 III 1933-Naziści przejmują władzę w ostatnim landzie- Bawarii.
9 III 1942-CrĂźwell zostaje d-cą Panzerarmee „Afrika”.
9 III 1943-Odwołanie Rommla ze stanowiska dowódcy afrykańskiego korpusu, jego miejsce zajmuje gen. D. von Arnim.
9 III 1945-Drugie natarcie na Kołobrzeg przeprowadzony przez oddziały polskie 3 Dywizji Piechoty i radzieckiej 272 Dywizji Piechoty. Armia Czerwona wyzwala Słupsk. JĂźrgen Wagner zostaje mianowany dowódcą 23. Ochotnicza Dywizja Grenadierów Pancernych SS „Nederland”. Wojska 1 Armii zajmują Bad Godesberg.
9 III 1959-Ogłoszenie wyroku śmierci na Kochu przez polski sąd w Warszawie.

10 III 1945-Armia Czerwona wkracza do Łeby. Hitler powierzył Kesselringowi naczelne dowództwo nad całym frontem zachodnim. Niemcy odbijają Wolin.

" />Sprawę do Strasburga można oddać po prawomocnym wyroku w drugiej instancji. Nie ma na to szans i to niczego nie przyspiesza, wręcz przeciwnie. Poza tym takie pomysły na tym etapie są szkodliwe. Ok?

To przesłanie do prokuratury tylko pozwala na wakacje wszystkim poza prokuratorami. Niczego nie zmienia. Sąd w tym wypadku wie co zrobił. Jeśli by nie wezwał do uzupełnienia dowodów we wskazanych w rozprawie kwestiach to jedynie łatwiej byłoby prokuraturze złożyć odwołanie czy apelację. Tego chyba juz nikt nie chce. Poza tym Sąd musi dokładnie wyjaśnić wynikłe w procesie okoliczności. Fakt tego zaniedbania źle świadczy o prokuraturze i moim zdaniem wskazuje na tendencyjne i mąło wnikliwe zbieranie istotnych w sprawie dowodów. Jak to ocenia Śąd???
Tak wiec tylko cierpliwość, bo procedowanie jest żmudne, Sądu też,
no i:
BYĆ DOBERJ MYŚLI
przecież już tak wiele udało sie wyjaśnić na korzyść żołnierzy

" />Dla mnie ta sprawa to odwracanie uwagi od o. Rydzyka(całkowita kompromitacja władz, ojciec dyrektor robi tylko co pragnie, dlaczego służby nie postąpiły tak jak ze słynnym Hubertem K.?P.?nie pamiętam), i od debaty nt. reformy finansów publicznych(jak widać najważniejsza sprawa jest spychana JAK ZWYKLE na boczny tor, teraz PiS będzie miał przynajmniej 1,5 mies. spokoju... Jak dla mnie to katastrofa, dziwię się tylko mediom i opozycji, że dają się wciągnąć w tą "chorą" grę, gdzie "jakakolwiek" dbanie o interesy państwa? Wstyd.
Moim zdaniem przyspieszone wybory nic nie dadzą. Dwiema największymi partiami pozostaną PO i PiS, które nawet jeśli się dogadają, co do koalicji i tak będą sie nawzajem niszczyć i podrzucać sobie "świnie"(obym się mylił). W obecnej sytuacji jak dla mnie są dwa rozsądne rozwiązania: rząd mniejszościowy i przeprowadzenie przy wsparciu PO najważniejszych reform, albo... dobry wynik PSL w wyborach, i koalicja PSL-PO
Wracając do tematu. Odwołanie Leppera nie jest wcale sukcesem, bo jego przy władzy nie powinno w ogóle być. Jedynym pozytywem może jest to, że teraz premier Kaczyński całkowicie go pogrąży (jednym ze sposobów może być przegłosowanie ustawy dotyczącej zakazu udziału wyborach osób z prawomocnymi wyrokami sądu). Pożyjemy, zobaczymy. Teraz trzeba odpocząć