tajemniczka

Nie bardzo ropzumiem dlaczego ręce Ci opadają. Skoro wniosłeś uwagi do protokołu i one trafiły wraz z protokolem do pracodawcy to jest ok.
Skoro pracodawca zwrócił niepodpisany protokól zespołowi powypadkowemu do uzupełnienia i ten nie widzi powodów aby je zmienić - ma takie prawo - dlatego ostateczna decyzja należy do pracodawcy. Moze on podpisać taki protokół jak jest - czyli zgodzić się z zespołem powypadkowy, Wtedy Ty, jeśli będziesz uważał, ze zostałeś pokrzywdzony mozesz odwołać sie do sadu pracy.
A moze tez powołać inny zespół powypadkowy, który ponownie zbada okoliczności i przyczyny zdarzenia i dokona prawnej kwalifikacji wypadku.

A pismo, które otrzymałeś uważam, ze napisane jest tak jak powinno.

W ubiegłym roku zostały mi umorzone składki na ubezpieczenie społeczne, do płacenia których byłam zopbowiązana w latach 1999-2001 z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalnosci gospodarczej, przebywajac jednocześnie na urlopie wychowawczym. W ubeigłym tygodniu dostałam decyzje z ZUS o zaległosci składek na Fundusz Pracy. Na początku lutego ukazał się artykuł w Gazecie Prawnej o projekcie ustawy, który zakłada umorzenie składek na fundusz pracy również osobom przebywającym na urlopie wychowawczym (zmiana ustawy o ubezpieczeniach społecznych z 24.04.2009 umarzała składki na Fundusz Pracy tylko matkom przebywającym na macierzyńskim).
Proszę mi powiedzieć czy jedynym wyjściem jest odwołanie się do sądu czy mogę jeszcze pisać do ZUS - jeśli do ZUS to co napisać aby cofnął swoja decyzję - przynajmniej na kilka miesięcy - do zakopńczenia prac legislacyjnych? Jeśli odwołam się do Sądu czy mogę powołać się na projekt ustawy, który jest w konsultacjach społecznych? Jeśli nie, to jaką podać przyczynę odwołania - czy moze to być nierówne traktowanie osób? Bardzo proszę o pomoc. Mam juz tylko 20 dni.

" />ZA MAłO SZCEGółOW NA UDZIELENIE RADY .
PIERWSZA OGóLNA RADA WSZYSTKO NA PISMIE OD I DO PRACODAWCY .
NA KAZDEJ DECYZJI MUSI BYć INFORMACJA O TRYBIE , CZASIE I INSTANCJI ODWOłAWCZEJ
NA WSZYSTKO JEST PRZEPIS I OD WSZYSTKIEGO W ODPOWIEDNIM TERMNIE JEST ODWOłANIE.
NA FORMUM POSZUKAJ BEZPłATNYCH PORAD PRAWNIKóW .
TERAZ PRACOWNIK W SąDZIE PRACY JESLI MA WSZYSTKO POPARTE PAPIERKAMI WYGRYWA Z NIEUCZCIWYM PACODAWCą.
PROSZę DZIS PAMIETAC O FORMIE ZASTRASZANIA JAKIM JEST MOBBILNG A W WALCE Z NIM MOżNA UZYć DYKTAFONY, TELEFONU, KAMERY ABY UDOWODNIC WINą PRACODAWCY
NIE NALEżY DAC SIę ZASTRASZYć .BRONIć NALEZY SWOICH PRAW.POWODZENIA

" />Proszę o pomoc
mam przepracowane 28 lat 0d1968-1999r
Niestety z przyczyn zdrowotnych miałem przerwę w pracy
do 2008r
od 2008r działalność gospodarcza
W tymże czasie byłem dwa razy na szejścio miesięcznych zwolnieniach lekarskich
pierwszy raz na kręgosłup na który choruję od 15 lat
Drugi raz w związku z zawałem
Stawałem na komisji lekarskiej i otrzymałem 2 kat niezdolności do pracy
Niestety Zus odmówił mi renty z tego że ostatnie pięć lat miałem nieprzepracowane
Czy mogę się od decyzji ZUS odwołać powołując się na wykładnie Sądu Najwiższego
w składzie siedmiu sędziów który stwierdził że ostatnie pięć lat pracy nie dotyczy tych osób
które posiadają staż pracy 25 lat
WYKŁADNIA SIEDMIU SĘDZIÓW
S.N23.03.2006R
IUZP 5/05
OSNP 2006 NR 19-20
POZ.305
Uprzejmnię
proszę o poradę i czy ktoś znalazł się w takiej sytuacji
W tej chwili znalazłem się w takiej sytuacji że nie mam całkowicie żadnych środków do życia a mam dopiero 57 lat
Pozdrawiam serdecznie

" />Jwstem w 7 miesiącu ciąży obecnie na zwolnieniu lekarskim .Spółka w kórej pracowałam19 lat na umowe stałą ogłosiła upadłość i doręczyła mi listownie rożwiązanie umowy.W spółce pracowało100 osób.-40 dostało wypowiedzenie a 60otrzymało aneks do umowy na następne 3 miesiące na takich samych warunkach jak dotychczas.prosze o pomoc w napisaniu odwołania od decyzji spólki do sądu pracy-nie wiem co powinnam napisac w takim piśmie i czy to coś da.Ale ponieważ przysługuje mi prawo odwołania chciałabym to zrobić a nie bardzo wiem jak Dzięki za pomoc.Olka

" />to gdzie tu sprawiedliwość. Dlaczego mego pozwu nie rozpatruje sąd pracy.Tak wię jestem obywatelem drugiej kategorii.Przecież pracownik dochodząc roszczeń od pracodawcy nie wnosi wadium.nie mogę się zgodzić z treścią odpowiedzi jest niepełna, art 463 stwierdza,że " Pracownik dochodzący roszczeń z zakresu prawa pracy oraz ubezpieczeń nie mają obowiązku uiszczania opłat sądowych".Policjan składając odwołanie od decyzji emerytalnej w pełni korzysta z dobrodziejstw tego przepisu i nie ponosi kosztów sądowych. Ja wniosłem pozew o odszkodowanie poniesionej rzeczywistej szkody z tytułu zwolnienia ze słuzby,przecież służba to jest moja praca a Komenda Policji jest moim zakładem pracy.Bardzo proszę o podanie przepisu,który wyłącza policjanta z juryzdykcji kodeksu pracy i dlaczego.
Łącze pozdrowienia
Dantes_23

To straszenie sądem to tylko taka gadka . Droga do uzyskania jakiejkolwiek rekompensaty jest tak daleka a kosztów co niemiara . Najpierw trzeba wykazać że rzeczywiście słowa zaszkodziły co w każdym wymienionym wyżej przypadku ma raczej nikłe szanse ... ale jeżeli nawet to cały proces potrwa z rok ... potem trzeba będzie dochodzić naleznosci (jezeli w ogole takowe beda - zalezy od decyzji sądu) . Czyli zeby ugrac cokolwiek trzeba będzie wydac spora sumke . A pewnie mogą być jeszcze odwołania .
Bez szans . Takie poprostu głupie gadanie . Nawet zatrudnienie prawnikow po $200-300 za h pracy nie daje gwarancji czy nawet zwiększenia szansy za bardzo na wygrana a zwiększa znaczaco koszta . I po co ? Aby z jednostkowego incydentu zrobić incydent który będzie trwał rok a może dłużej ? Żeby zaczeło się udowadnianie czy miał ktoś racje jak mówił że firma X jest do kitu i czy firma z tego względu poniosła jakiekolwiek szkody i jeżeli tak to na ile można je wycenić .
Długa żmudna droga która żadnej ze stron się nie opłaci .