tajemniczka

Powinnaś opieprz ode mnie dostać !!! Mówiłem Ci IDŹ do lekarza jak Cię złapało przed weekendem !!! Stwierdziłaś, że orzecznik Ci pomoże !!! No to "pomógł" !!! Nie spychając na drugi plan tego, że coś Ci się "porobiło" w kręgosłupie, jakbyś posłuchała, miałabyś dodatkową podkładkę, że COŚ się dziej "nie tak" w miejscu zabiegu. Na pewno by inaczej na to patrzy, choć wątpię, że zmienił by radykalnie punkt widzenia, ale może by dał inną furtkę wyjścia, niż pisanie odwołania.

Dawid miał rentę do lutego ,już był na komisji . Oczywiście mu zabrali z tej przyczyny że pracuje, żadne aregumenty nie docierały do Pani orzecznik ..??A pwiedzcie jak może taki młody męzczyzna wyżyć za 480 zł. Pisaliśmy odwołanie z Dawidem ,narazie nic się nie dzieje ,,ciekawe co odpiszą..Przez pierwsze 5 lat jaK MU PRZYZNALI RENTE TO MIAŁ CAŁKOWITY ZAKAZ PRACY NO TO dodzióbywałsobie na boku .A teraz miał częśćiowy zakaz pracy ,no i widzicie co zrobili.???A przecież pracuje w zakładzie dla niepełnosprawnych...Gabrysia baletuje ,Jolka odpoczywa ,myślę że ja też teraz położe się na kanapkę po tym pogrzebie jestem trochę zmęczona...Do jutra słonka....

Witam wszystkich
Otrzymałam decyzję Wojewódzkiego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności, odwołanie napisałam ponieważ Powiatowy uznał że jestem całkowicie sprawna. Dostałam lekki i tylko 10 N. Jak myślicie odwoływać się dalej czy olać?
Zupełnie z innej beczki wczoraj miałam komisję ZUS dotyczącą świadczeń rehabilitacyjnych, stwierdzono, ze takowe ( miałam przez pół roku) już mi się nie należą, ponieważ jestem niezdolna do pracy, a skutki operacji w sensie uporczywe bóle głowy, problemy z równowagą, głuchota lewostronna i porażenie nerwu są nieodwracalne i stałe.
Dwóch orzeczników dwie opinie skrajnie różne, a w środku ja
HELP

Witam serdecznie,

Jeżeli złamanie się w 100% wygoiło, to faktycznie lekarz orzecznik może stwierdzić 0% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Niemniej jednak w Pani przypadku powstały powikłania ( noga puchnie ), dlatego też zalecał bym napisać odwołanie do biura skarg zażaleń lub dyrekcji danej placówki Ubezpieczyciela z prośbą o ponowne przeanalizowanie dokumentacji Pani szkody.

Z pozdrowieniami,
Karol

Witam dzisiaj byłem na komisji lekarskiej po wypadku w pracy a miałem:Wieloodłamowe złamanie podudzia lewego(zespolenie drutem Kirschnera,śrubamiAO+Zespol na rok),Złamanie wieloodłamowe podstawy IV kości śródstopia prawego i wykręcenie stawu skokowego prawego(gips) lekarz orzecznik Ergo Hestia przyznał mi 4% uszczerbku czy to możliwe że tak mało. 4 miesiące na wózku potem rok o kulach rehabilitacja i sanatorium pozdrawiam i proszę o odpowiedz czy się odwołać i jak!"

Dzis gazecie ("Ekspress Ilustrowany") przeczytalem o zmianach w orzeczaniu zdolnosci do pracy przez ZUS-u. Mam nadzieje ze na lepsze choc jak to bedzie to czas pokarze.Zmiany maja byc wpprowadzone od 1 stycznia 2005r.

Skrocona wersja artykulu:

Pozostaje co prawda lekarz orzecznik, jednak od jego dezyzji w ciagu 14 dni od dnia otrzymania decyzji mozna sie odwolac "Komisji Odwolawczej". Jednak jesli przegapimy ten termin dalsze nasze roszczenia nie beda juz rospatrywane, nawet sad sie juz tym nie zajmie. Sklada sie ona z trzech osob lekarzy ktorych nazwisk jednak nie zostana nam podane a nawet specjalnosci (jak twierdzi ZUS ma to zapobiec korupcji). "Komisja Odwolawcza" z gory wyznaczy termin rozpatrzenia naszego sprzeciwu i w razie potrzeby moze zarzadac dodatkowe badania lub dokumenty i jesli to konieczne wezwie nas na rozmowe. Ostatnia deska ratunku jest droga sadowa, ktora wielu z nas juz dobrze zna.


beataOlek żeby się dowiedzieć czy zasiłek się należy czy też nie ,parodia ,poczytajcie ustawe DZ.U.02.17.162 jest ona na www.niepelnosprawni.pl,nalezy sie i pielegnacyjny i swiadczenie pielegnacyjne,jezeli lekarz orzecznik stwierdzi inaczej,robcie odwolanie i podajcie mu na tacy ta ustawe.Ja tak zrobilam i mam oby dwa swiadczenia.
Pozdrawiam


GDZIE SIĘ ODWOŁAĆ, GDY KOMISJA LEKARSKA WYDAŁA NEGATYWNE ORZECZENIE W TEJ SPRAWIE? PODPOWIEDZCIE, KTO JUŻ MA TO ZA SOBĄ.

Po pierwsze - nie pisz wielkimi literami - w Internecie jest to uznawane za krzyk.

Po drugie - użyj wyszukiwarki. W dziale celiakia i prawo jest sporo tematów dotyczących przyznawania zasiłku pielęgnacyjnego.
http://forum.celiakia.pl/viewforum.php?f=9

Po trzecie - napisz konkretnie jaki jest Twój problem, bo na razie nie wiadomo o co Ci chodzi. Komisje lekarskie działają w ramach ZUS i rozpoznają sprzeciwy od orzeczeń lekarzy orzeczników - nie wiem, w jaki sposób miałoby to dotyczyć celiakii.

Po czwarte - moim zdaniem osoba dorosła z zaleczoną celiakią (czyli będąca na diecie) nie spełnia ustawowych przesłanek niepełnosprawności i w związku z tym żaden zasiłek się jej nie należy.

Nie ma obecnie czegoś takiego, jak ulga na leki.
To, że lekarz orzecznik uzdrowił Cię, nie znaczy, że przestały Ci przysługiwać leki na zryczałtowaną receptę.
Powinnaś się jednak ubezpieczyć - ale dopiero po negatywnie rozpatrzonym odwołaniu, do czego prawdopodobnie nie dojdzie.
Na dzień dzisiejszy jesteś jeszcze ubezpieczona.
Teraz Twoje ubezpieczenie jest jeszcze ważne przez miesiąc od daty "uzdrowienia". - Jeśli źle mówię, niech mnie zielona poprawi

Przy okazji przestroga, cytat z Forum epoznan.pl


Na osiedlu Pod Lipami grasują oszuści podający się za pracowników służby zdrowia. Oferują rzekome dofinansowanie do leków. Wpuszczeni do domu, okradają mieszkańców.

Na poznańskim osiedlu Pod Lipami pojawili się oszuści podający się za pracowników służby zdrowia. Dwie kobiety odwiedzają starsze - samotnie mieszkające osoby. Informują o możliwości otrzymania dofinansowania do leków w wysokości 100 złotych. Podczas rozmowy jedna z oszustek, pod pretekstem pójścia do toalety, wpuszcza do mieszkania mężczyznę, który kradnie pieniądze.


Możesz ubiegać się w OPS / MOPS, o pomoc w postaci udzielenia zasiłku celowego (i celowego specjalnego) np. na pokrycie kosztów zakupu leków, leczenia, jeśli miesięczny koszt leków niezbędnych (przepisanych przez lekarza i zaleconych na długi okres lub na stałe) przekracza ustalone stawki socjalne.
Nie wiem ile to teraz jest, ale jakiś czas temu było tak, że mogłaś dostać taki zasiłek, jeśli miesięczne wydatki przekraczały gruuubo ponad 100 zł.

Właśnie jestem bardzo ciekawa, czy wszystkie ZUS-y w Polsce podchodzą do tematu renty socjalnej tak samo w przypadku osób z implantem, moja córka była na komisji , lekarz z komisji mówił ,ze będzie wszystko dobrze i porządnie to opisze, a niestety potem lekarz orzecznik przysłał pismo odmawiające renty.
Złożymy z córką odwołanie, potem czeka nas komisja w Lublinie, tylko zastanawiam się czy to ma jakiś sens ?
Pozdrawiam
Ewa

właśnie skończyłam pisać list miłosny zwany odwołaniem . nie powiem, żebym miała się tak bardzo czego uczepić, bo szanowna pani orzecznik mimo, że nie uznała zD u Maniusi, to stwierdziła, że należy się wszystko oprócz pkt. 9 i 10. ale że zaczęłyśmy właśnie 3-miesięczny turnus rehabilitacyjny i codziennie zostawię pod Śniadeckim 5,50 zł za parking, i jeszcze od czasu do czasu muszę wpadać do DSK i też parkować, to stwierdziłam, że napiszę. przy okazji próbuję uświadomić komisji odwoławczej, że do 2011 r. moje dziecko nie wyleczy się z zD , wiec na to też mogliby wziąć poprawkę.
jestem ciekawa rezultatu. Maniuta (na razie) nie ma wad towarzyszących (ciągle nie do końca wiadomo co z oczami, i czy jest ten niedosłuch UP) więc nie mam żadnych mocnych zaświadczeń ale jak pamiętam Iwona ma podobną sytuację a jednak cośtam Fifciowi po odwołaniu przyznali. poczekamy zobaczymy


Witam.otrzymałam wkońcu orzeczenie o niepełnosprawności dla Marysi.Mam pytanie do Was czy powinnam się odwoływać.Symbole mam:02-P
Punkty od 1 do 4-nie dotyczy
5-aktualnie nie wymaga
6-nie wymaga
7-wymaga
8-wymaga
9-aktualnie nie spełnia
10-nie wymaga

Zastanawiam sie nad punktem 6 czy nie powinno być na tak?Orzeczenie ma przyznane na 3 lata.
I jeszcze ten symbol 02- P ,który oznacza chorobę psychiczną,przecież to absurd powinno być chyba 01-U


Ja bym się odwołała. Moja Madziunia ma następująco:
pkt. 1-4 - nie dotyczy
pkt. 5 - wymaga
pkt. 6 - wskazane
pkt. 7 - wymaga
pkt. 8 - wymaga
pkt. 9 - spełnia
pkt. 10 - nie wymaga

A jeśli chodzi o symbole to my mamy:11-I, 04-O, 10-N. A ta wasza pani orzecznik to jest chyba porąbana i sama jest psychiczna, ciekawe po czym, tak stwierdziła!!!

My orzeczenie dostaliśmy na 6 lat i ja napisałam odwołanie, bo przecież dziecko nie wyzdrowieje, no chyba że pani doktor ją uzdrowi i dostaliśmy tak jak chciałam. Służę pomocą. Jakby coś to pisz.


Trochę dla mnie niejasne: chyba stawał dopiero u orzecznika? bo komisja (jest, jak wiadomo, i coś takiego) to instancja odwoławcza i jak dostanie mąż "wyrok" na piśmie, należy się do niej galopem odwołać! A jak i tu wynik będzie niekorzystny - do sądu!! Postępowanie w tych sprawach jest bezpłatne, a orzecznicy sądowi w większości przypadków to są lekarz
Po orzeczeniu lekarza orzecznika ma się dwa tygodnie na złożenie sprzeciwu w ZUS.. dwa tygodnie płynie od chwili doręczenia decyzji. lub jej pobrania.. Staje się na komisję ZUS która wydaje decyzje prawomocną. Która można w terminie jednego miesiąca zaskarżyć do sądu pracy.. Bez złożenie sprzeciwu do ZUS skarżenie decyzji orzecznika i do sądu jest bezpodstawne.. Sad odrzuci takie zaskarżenie . Ale we wspomnianym wypadku nie wiem czy nie lepiej poczekać.. 3 miesiące i ponownie złożyć wniosek.. Bo sprawa w sadach zazwyczaj ciągnie się ponad pól roku..

Cytat
4 miesiące temu ZUS zabrał mi rentę- pomimo wielu powikłań plus jeszcze inne, niezwiazane z cukrzycą "przypadłości", miałam przez 5 lat nieprzerwanie. I nagle- cudowne ozdrowienie zwane zaostrzeniem przepisów. Czeka mnie rozprawa z sądem ( sadzę się z ZUSem o te rentę) Jak byś mogła napisz jaśniej.. Jaką miałaś rentę socjalna ?? czy normalna z ZUS-u.. A najważniejsze jaka była opinia orzecznika ZUS-u . Chyba nie napisał Ci zdrowy i zdolny do pracy..?? Przypuszczam że ZUS zmienił ci grupę z II a III ( częściowo niezdolny do pracy) .
Według mojej wiedzy decyzję dostaje sie do ręki w dniu przeprowadzania badania o odwołanie składa się od ręki w ZUS-e.. To jest do 30 dni od wydania decyzji.. W twoim wypadku powinnaś złożyć odwołanie w dniu otrzymania decyzji.

cytat
orzecznik na "spotkaniu" ponownie przedłużyła mi częściową niezd. do pracy na kolejne 2 lata( do 2009 roku)Ludzie!!!Mam wrócic do pracy i udawać ,że pracuję? Chyba będę się odwoływać o przyznanie całkowitej niezdolności do pracy, ale jakie mam szanse???
Mozez ponownie sie ubiegać o zmianę kwalifikacji orzeczenia.. Wystąpić o podwyższenie grupy. ze względu na utratę zdrowia. W tym przypadku ze względu na pogorszenie . Skutek takiego odwołania trudny do przewidzenia zależy od orzecznictwa ZUS-u. Próbować warto
cytat
gdybym dostał stopień niepełnosprawności umiarkowany, dostał bym rente, i podjął bym sięjakiejś pracy bo kończę niedługo studia, to trace tą rente? Czy jej nie trace i mimo tego że będę pracował, też będę dostawał jątyle na ile zostanie mi przyznana. Jak to jest...
Wszystko zależy jaki byłby charakter pracy i jakie studia ..
Orzecznik orzeka czy choroba niesprawność może być istotna przeszkodą w wykonywaniu pracy.. Może t ez uznać ze renta nie przysługuje..
Też musisz wiedzieć czy po studiach tym kierunku przepisy pozwalają pracować w tym zawodzie.. dodam w zawodzie wyuczonym

Ja słyszałem już o kilku przypadkach odwołania się od decyzji lekarza-orzecznika ZUS, jeśli po odwołaniu dalej ZUS będzie utrzymywał, że jesteś zdrowa to pozostaje sąd. A z tego co napisałaś to od razu widać jak zakończyła by się tam ta sprawa. Myślę że powinnaś spróbować powalczyć, bo chyba warto. Pozatym decyzja sądu jest ostateczna i musi być wykonana

1 stycznia 2005 r. zaczęły działać komisje lekarskie, do których można wnosić sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.
Do tej pory osoba zainteresowana mogła odwołać się jedynie od decyzji ZUS wydanej na podstawie orzeczenia do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Nie było natomiast możliwości zaskarżenia samego orzeczenia.
Obecnie osoba, która nie zgadza się z treścią orzeczenia lekarza orzecznika, może w ciągu 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia wnieść sprzeciw. Sprzeciw wnosi się za pośrednictwem jednostki organizacyjnej ZUS właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej.