tajemniczka

A co to jest?


komurka.toplista.pl web stats stat24 Ranking stron telekomunikacyjnych Telix.pl Top lista stron SMS Ranking stron o telefonii Ranking najlepszych stron komórkowych!!!

herbalife Herbalife z odchudzaniem z moja ręceprecz odtybetu Małe Chińskie Ręceprecz Odtybetu akcesoria gsm hurtownia oferuje akcesoria gsm hurtownia odzieży używanej Odzież używana
laski | Pożyczki natychmiastowe | herbata hurt | Anonse erotyczne | Gwarancja na samochód | sciagnij wrzuta | agencja reklamowa | Anonse erotyczne | parkiety | polisa online | język angielski, Kraków | Promocja internetowa | Hotele Zamosc | noclegi w zakopanem | GEJE


  wszystko zależy od osoby i zasobności portfela i tego czy możesz / musisz chodzić prywatnie do lekarza i na badania - czy musisz miec najlepsze kosmetyki - ubrania itp.
w pierwszej ciaży chodziłam do super lekarza na przychodni ...za darmo
2 razy byłam na USG prywatnie + raz panstwowo
kupowałam kosmetyki niewygórowane cenowo - kosztujące tyle ile bym wydała na zwykłe balsamy itp.
ubrania kupiłam sobie w sklepie z używaną odzieżą.
zapłaciliśmy chyba 200 zł za szkołę rodzenia + cegiełke za poród rodzinny w krakowie.
+materna lub inne leki + leki na nadciś.

w tej ciaży oprócz tego że w Polsce poszlam prywatnie do lekarza i na badania to na służbę zdrowia w Irlandii nie wydam nic.
kupiłam sobie zapas materny w Polsce .
kupiłam sobie w Polsce jakies balsamy .
niedługo czas będzie zmienić garderobę - i to będzie wydatek - póki co nie narzekam.

nie wyobrażam soebie zapłacić ileś tyś za poród - chodzić z każdą wizytą prywatnie - ponieważ uważam że można znależć dobrego lekarza państwowo.....

ILONA I KUBEK+lipcusiątko

lata89/90
  witam, w sklepach mozna spotkać pełno eleganckich koszul i bluzek ale ja szukam czegoś co by nawiązywało stylem do lat 80 i 90. chodzi mianowicie o luzne koszule, nawet flanelowe, ciężko takie spotkac, nawet w sklepach z odzieżą indyjską czy podobnych. spotkałyscie sie gdzieś moze z takimi ciuchami? nie chodzi mi tez o sklepy z odzieżą używaną:) pozdrawiam

ps. chodzi o sklepy w krakowie


Świetnie. Jak to się przekłada na Polskę, gdzie prywatne szkoły mają w najlepszym razie ten sam poziom, co publiczne?
Gdyby wszystkie szkoły były prywatne [a nie jak teraz, że klient i tak musi płacić podatek na publiczną i dodatkowa na swoją prywatną] ludzie którzy się chcą kształcić na dobrym poziomie wybieraliby te, które są w stanie im to zapewnić. Czemu tak nie jest teraz? Bo na szkolnictwo publiczne kładziona jest kasa państwowa, nie ma fair konkurencji. Nie działają prawa wolnego rynku do końca, bo jedna ze stron jest faworyzowana...
Ponieważ popyt by był, szkoły by podnosiły swój poziom lub/i obniżały ceny, bo do zgarnięcia byłaby kasa od uczniów. W ten naturalny sposób uformowałyby się szkoły dla tych co chcą mieć tylko papier [tak jak to teraz jest często] i szkoły, które miałyby prestiż i dobry poziom. Potem uczelnie wyższe czy też pracodawcy patrząc w CV zwracaliby na to uwagę. Tak było przed laty kilkadziesiąt i wtedy poziom był najwyższy. Tak jak istnieją sklepy z odzieżą ekskluzywną, markową i używaną. Kto co woli i na co go stać.

Jeżeli ta publiczna oświata jest taka dobra, to czemu nie skonfrontować ją z innymi na wolnym rynku? Oczywiście nie z pieniędzy wszystkich, tylko tych co chcą do niej łazić. Na początku większość by została przy państwowej, ale z czasem to poziom i cena zacznie decydować o tym, gdzie należy iść. Jak jest dobra to się obroni, a jak nie to nie. Jakość szkoły to kwestia kadry nauczycielskiej i uczniów. Kadra rozłożyłaby się wg kasy którą szkoła jest w stanie zaoferować, a uczniowie wg poziomu nauczania i to już po kilku latach. Tak jak dziś wiadomo np., które LO w Krakowie jest w czołówce, a które poza nią. Nauczyciele nie będą strajkować bo przechodzić będą tam gdzie warunki pracy będą lepsze [widział ktoś strajk w prywatnej firmie? Jeżeli jest to bezsensowny, bo albo grupa ludzi twierdzi, że warunki są tu złe i idą gdzie indziej do pracy, gdzie jest lepiej, albo gdzie indziej nie jest lepiej więc nie strajkują, bo pracodawca oferuje im najlepsze dostępne na rynku warunki.], rodzice nie będą narzekać, że ich dziecko uczy się tego czego oni nie chcą dla niego.
Podobież z ubezpieczeniami społecznymi [ZUS => patrz mój podpis]. Skoro jest takie dobre, jak "politycy" o tym mówią, to czemu jest przymusowe???!
I podobnież "służba zdrowia"...

Trzeba pamiętać, że państwo by nie pobierało kasy na nauczanie, tzn. zwróciłoby je obywatelowi, który dokładając trochę więcej, albo wydając nie pełną pulę kształciłby się jak chce [w przypadku nieletnich: jego rodzice, nie minister o tym by decydowali!]. Istnieje projekt prywatyzacji szkolnictwa, w tym też wprowadzenia w okresie przejściowym tzw "bonów oświatowych".
Problem w tym, że państwo nie ma wcale przewidzianej puli na podatek od konkretnej rzeczy, jak np. szkolnictwo. Państwo nakłada podatek, a potem kasę do jednego wora, z którego co roku manipulować można na co ile wydać w tzw. budżecie. Im nie na rękę są takie rozwiązania, bo chmara urzędników by nie była potrzebna i nie można by kontrolować życia społecznego i bohatersko rozwiązywać problemów, których nie ma na wolnym rynku.

To naprawdę wszystko zależy od pogody w dniu wyborów...

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 11:42 pm ]

21 kwietnia o godzinie 19:00 w klubie muzycznym Utopia odbędzie się wieczorek poetycki Piotra Macierzyńskiego - jednego z bardziej uznanych i docenianych poetów polskich z roczników siedemdziesiątych. Jego organizatorem jest Odzieżowy Ośrodek Kultury.

Odzieżowy Ośrodek Kultury rozpoczął swoją działalność 16 czerwca ubiegłego roku, a przyczyną jego powstania był – jak twierdzi jego założyciel Mateusz Szkop – brak zainteresowania instytucji państwowych nowymi i ciekawymi zjawiskami w młodej, polskiej poezji i sztuce. Ośrodek ten jest więc alternatwą dla wszelkich innych ośrodków i domów kultury, które w sposób nieudaczny lub niewystarczający zajmują się promocją kultury. Ponadto jest niezależny finansowo i politycznie, co pozwala mu na obiektywną i rzetelną selekcję w doborze repertuaru. Początkowo placówką Ośrodka był sklep z używaną odzieżą przy ulicy Sobieskiego 72 (skąd nazwa instytucji) jednak w miarę upływającego czasu jego działania przeniosły się w różne rejony miasta. W ten sposób, od czerwca ubiegłego roku, czyli w niecały rok jego działalności, zdołał zaprosić do naszego miasta kilku ważnych, aczkolwiek młodych jeszcze poetów. Byli to m.in. Jaś Kapela, Maciej Kaczka, Marek. K. Baczewski. Z rodzimych poetów w Odzieżowym wieczór poezji zorganizowała Wioletta Grzegorzewska, promując tym samym swój drugi tomik wierszy, Tomasz Szewczyk oraz Grupa 01.

Od października Odzieżowy Ośrodek Kultury jest organizatorem w klubie „Utopia” Slam Poetry – cieszącego się coraz większą popularnością, swoistego pojedynku poetyckiego, na który przyjeżdżają do Częstochowy slamerzy z całej Polski m. in. z Krakowa, Warszawy i Katowic. Imprezę, której dotychczas odbyły się trzy edycje, prowadzi znany częstochowski aktor z Teatru From Poland – Wojtek Kowalski.

W styczniu bieżącego roku, Odzieżowy był inicjatorem i współorganizatorem sympozjum, które miało miejsce w OPK Gaude Mater, a dotyczyło „Etyki chrześcijańskiej w społeczeństwie konsumenckim”. Zaproszono na nie wówczas z Krakowa redaktorów magazynu kulturalnego Ha!art, doktorantów UJ: Jana Sowę i Piotra Mareckiego, duszpasterza środowisk twórczych w Częstochowie księdza Grzegorza Ułamka. Ponadto odbył się wieczór poezji i spotkanie autorskie z Tadeuszem Dąbrowskim – redaktorem magazynu literackiego Topos (Gdańsk) oraz pokazy filmowe Kobasa Laksy, młodego, niezależnego twórcy filmowego.

Odzieżowy Ośrodek Kultury obecnie jest efemerycznym zjawiskiem nie związanym z jednym konkretnym miejscem, a jego działalność przypomina raczej happeningowe akcje. Został zaproszony m.in. do uczestnictwa w III Regionalnych Dniach Książki, na których zaprezentuje twórców i krytyków związanych z liberaturą – jak określa się wszelkie pisartstwo korzystające z nowych mediów np. internetu, oraz 25 czerwca do uczestnictwa w II Nocy Kulturalnej na którą zaprosił m.in. Sławka Shutego i Dorotę Masłowską.


21 kwietnia w „Utopii” (ul. Jasnogórska 13; wstęp wolny) zaprezentuje swoją twórczość Piotr Macierzyński, jak o nim piszą krytycy - jeden z nielicznych młodych poetów, który utrzymuje się z pisania wierszy. Laureat wszystkich możliwych konkursów poetyckich w Polsce, animator życia kulturalnego w Łodzi. Jest autorem dwóch tomików: Danse makabre (wyd. Zielona Sowa, Kraków) oraz „Tfu, tfu”(wyd. Kolekcja Ha!art, 2004), którego promocja odbędzie się właśnie w „Utopii”.

Jego wiersze drukowane były we wszystkich najważniejszych czasopismach literackich w kraju. Charakteryzują się ironicznym podejściem do świata jak i do własnej osoby. Są często zaskakujące dla czytelnika a nawet szokujące. Jego spotkania autorskie często zamieniają się w jednoosobowy kabaret, podczas którego publiczność przerywa recytację poety burzliwymi oklaskami i salwami śmiechu. Jeśli ktoś przestał już wierzyć w poezję niech wybierze się w czwartek do „Utopii”, jako organizator gwarantuję, że będzie musiał zmienić zdanie.

Lista Sklepow i Ciuchlandow


Gdynia
Ciuchlandy
- ul.Starowiejska - podzielony na trzy czesci - odziez nowa, wyceniona i na wage( w srody i soboty kazda rzeczy za 1zl)
- Gdynia Witomino - ul.Niska - dwa ciuchlandy - jeden z wycenionymi ubraniami; drugi wycena +rzeczy na wage


Gliwice
Ciuchlandy
- na przeciwko dworca PKP, kolo Plusa (ciuchland podzielony na dwie czesci , ubrania wycenione pojedynczo i rzeczy na wage - codziennie nowa dostawa)
- ul.Bankowa (odziez angielska, tylko wycenione ubrania, mozna trafic na prawdziwe perelki)
- ul.Czestochowska (odziez angielska, rzeczy tylko wycenione, mozna trafic na prawdziwe perelki)

Sklepy
- Troll - ul.Zwyciestwa
- Reserved - ul.Zwyciestwa
- Terranowa - ul.Zwyciestwa
- sklepy indyjskie - koło Rynku, ul.Bytomska i ul.Dolnych Wałow
- sklep z eleganckim obuwiem - ul.Krupnicza


Jaworzno
Sklepy
- Outlet Fashion House - Diverse,Queen, House, Top Secret

Katowice
Sklepy
- H&M -ul.Stawowa
- Terranowa - u.3 Maja
- Vero Moda - na przeciw dworca PKP
- Silesia City Center (Vero Moda, Bershka, C&A, H&M, Off the Lip, Tatuum, Zara) - ul. Chorzowska 107

Ciuchlandy
- ul.Gliwicka - dwa ciuchlandy - Milion Ciuchow i Szwajcar (bardzo duzy, ma trzy pietra)
- niedaleko dworca PKP
- ul.Korfantego
- os.Tysiaclecia - ul.Zawiszy Czarnego

Kraków
Ciuchlandy
- "Zabciuch" - os.Zabiniec, ul.Frycza Modrzejewskiego 2/10 (pod PKO)
- ul.Limanowskiego - kilka lupkeksow w okolicy
- ul.Starowislna (przed skrzyzowaniem z ul.Dietla)
- Komis Rzeczy Ladnych i Ekskluzywnych - ul.Szpitalna i ul.Sarego (rzeczy uzywane, markowe, modne)
- Os.Niepodległosci - kilka lumpeksow w okolicy
- Os.Szkolne
- Os.Zgody
- Os.Złotej jesieni - bardzo duzy ciuchland (jest osobna połka z duzymi rozmiarami)
- U Bogdana - ul.Rynek Podgorski 3
- Biga - ul.Wilgi,ul.Ulanow

Sklepy
- Oriental - os.Niepodłeglosci (ubrania indyjskie)
- Orsay - CH Carrefour na Zakopiance
- Butik Ufo - poczatek ul.Karmelickiej
- Eska - ul.Sienna, blisko Rynku (sklep dla mniejszych i drobnych)

Krotoszyn
Ciucholandy
- Skandynawska odzież na wage ( Odzież na wage.W poniedziałek wymiana całego towaru.Wraz z upływem tygodnia cena spada) -Aleja Powstańców Wlkp.
- Tania odzież (odzież wyceniona, na sztuki) - ul. Mickiewicza, na przeciwko szpitala.

Łódź
Ciuchlandy
- Amsterdam II - przy dworcu Lodz Fabryczna (ubrania na wieszakach i w koszach)
- ul.Wschodnia - zbiorowisko lumpeksow
- ul.Piotrkowska, na przeciwko Placu Shillera (około 20-tego kazdego miesiaca wymiana towaru, 40zl za kg, w tygodniu przed dostawa znacznie taniej)


Opole
Ciuchlandy
- ul.Głogowska - wielka hala
- Odzież Używana ul. Sosnkowskiego 40/42
- New Look ul. Reymonta 8a
- Ph Polo ul Sienkiewicza 12/16


Oświecim
Sklepy
- House - Rynek
- Sale - Rynek
- Style - ul.Dabrowskiego


Pabianice
Ciuchlandy
- Dukat - ul.Zamkowa (kosze i wieszaki, marki - Vila, H&M, Vero Moda, Only)
- Szafa - ul.Kosciuszki (wieszaki, przymierzalnia, czysto)
- Butik - ul.Skłodowskiej, rog ul.Warynskiego (maly sklep, ubrania niezniszczone, wieszaki, dostawy na biezaco,przymierzalnia, bardzo czysto)
- Odziez Uzywana - ul.Zamkowa, na przeciwko dworca PKS (duzy wybor, dobra jakosc, wiekszosc ubran na wieszakach, przymierzalnia,bardzo czysto, dosawy w poniedziałki i piatki)

Sklepy
- Magda - ul.sw.Jana, na przeciwko Foto Pelcow (ubrania + dodatki, glownie rozmiary 38 i wzwyz)
- Galeria Echo/Hypernova - Top Secret, Wrangler/Lee (czesto przeceny, rewelacyjna obsluga)


Racibórz
Ciucholandy
- Siec sklepów Polo - jeden na ulicy Opawskiej naprzeciw Szkoły nr 11 / waga i wycenione
- pod Dworcem PKP wieszaki
- Szwajcar - ul.Ogrodowa nad restauracją MEXICO/ dwa pietra jedno wycenione drugie na wage

Sklepy
- METRO- ulica Opawska (naprzeciw parku im. miasta Roth),Długa, plac Wolności( koło kamienia)
- Black and White- ulica Opawska też naprzeci parku im. miasta Roth
- Defekt- Pl.Konstytucji 3 maja
- Deichman-ul.Opawska przy Minimalu
- Troll ulica Opawska


Sosnowiec
Sklepy
- CH Plejada - Bijou Brigitte, H&M, Quiosque,Reserved, Vero Moda - ul.Staszica 8b
- Troll - ul.Warszawska 3
- Sklepy indyjskie - ul.3-ego MajaToruń
Ciuchlandy
- Kwadrat - ul.B.Glowackiego 2


Sklepy
- Imitz - ul.Szeroka 28
- New Yorker - ul.Szeroka (obok Imitz)

Tychy
Sklepy
- Dom Chandlowy Baron - Red Point

- City Point - Reserved


Włoclawek
Sklepy
- Galeria Milenium ul.Komunalna 8
- Gorsecik- ul. Warszawska
- India Shop - ul.Zdunska
- Reserved - ul.Kosciuszki 18/20Wrocław
Ciuchlandy
- ul.Nyska (duzy pawilon, ubrania podzielone - na wage i wycenione)
- ul.Grabiszynska, obok Lidla ( podzial ubran- na wage i wycenione)
- ul.Borowska (ubrania ulozone kolorami, tylko wycenione)
- ul.Ruska, obok Key (odziez skandynawska na wage)

Zamość
Ciuchlandy
- Massa - okolice DT Łukasz
- Spadek (w okolicy DT Tomasz)

Sklepy
- Diverse - Rynek Wielki (naprzeciwko ratusza)
- Troll- ul. Piłsudskiego (koło DT Hetman)
- Tally Weijl i Reporter w Galerii Lwowskiej (carrefour)