tajemniczka


Myślę, że z tej okazji możnaby przyznać im jakieś pośmiertne odznaczenie, żeby czuli się docenieni. Niewątpliwie takie wyróznienie sprawi im wielką radość.
Nie przesadzajmy z rozrzutnością. Wystarczy zbiorowa mogiła przysypana wapnem (spalenie za drogo wyjdzie) i może jakiś pomnik Grób Nieznanego Emeryta i Rencisty, żeby sobie państwo prezydenctwo i inne eminencje kwiatuszki składali.

Och jej, już widzę te celebry państwowe, tę pamięć porównywalną z tą o nieudanych powstaniach - tu też się ludzie przecież poświęcają. Ciekawe czy też na marne? Sądzicie, że lepiej by było? Pewnie znowu wybranym by brzuszki urosły, a te chamy do kieratu, nieroby *pukane.

Kupię tę wyspę, choćbym miał całe życie odkładać, to kupię.
___
Tool - Vicarious


Po swojej?
A po czyjej stronie stanęli Polacy odbierając Zaolzie Czechom i wespół z Niemcami dokonując rozbioru Czechosłowacji?
Czyżbyśmy "większą symapatią darzyli furera tysiacletniej rzeszy. Tez byl twardy i ponoc madry."?

Nie ma kraju ktory nie popelnil nigdy bledu.
Natomiast Ukraina po 60 kilku latach od skonczenia wojny wrecza najwyzsze panstwowe odznaczenie dowodcy ukrainskiego "wermachtu" ktorego to oddzialy pacyfikowaly miedzy innymi polskie wsie oraz czynnie braly udzial w "tlumieniu" Powstania Warszawskiego. Zwlaszcza w masakrze 40 000 cywili na Woli.

Blisko 50 osób, w tym m.in. prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska i były lider mazowieckiego regionu Solidarności Maciej Jankowski, otrzymają w Gdańsku z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczenia państwowe. Wśród uhonorowanych nie będzie natomiast ks. prałata Henryka Jankowskiego. O jego odznaczenie zabiegała już drugi raz gdańska Solidarność. wiadomosci.wp.plZobacz cały artykuł

Wielu z użytkowników forum, najczęściej tych ostro krytykujących poczynania zarządu wyraża się o naszej lidze per "buraczana".

Tak więc po pierwsze: jeżeli oczekujesz od kogoś szacunku to najpierw szanuj sam siebie.

A po drugie, skoro Lech Poznań jest MP - czyli zwycięzcą jak to piszecie "buraczanej ligi", to dlaczego oczekujecie, że ma wygrywać z przeciwnikami z lig, że się tak wyrażę "nieburaczanych"?

Jedna porażka na własnym boisku, ale w sumie bez konsekwencji, a na forum zaczęły się podziały, kto jest kim, i czy lepsi są Ci co kibicowali za komuny, czasów MLS, czy też Amici. Akurat mam tyle lat, że przeżyłem wszystkie te okresy i nie da się ich w żaden sposób racjonalnie porównać - zmieniały się warunki i otoczenie.

To co się dzieje z polskimi klubami w pucharach i kadrą w rozgrywkach międzynarodowych to wina całości systemu, jak się okazało przez lata skorumpowanego i zakłamanego. Siłę naszej piłki pokazują wyniki kadry. Przed laty udawało się awansować do finałów MŚ i nawet zdobyć dwa razy III miejsce - pomimo, że wtedy grało w nich mniej drużyn niż obecnie i o awans było o wiele trudniej. Mamy - Polska - 60 miejsce w rankingu FIFA, a za awans do EURO - czyli za zakwalifikowanie się do grona 24 drużyn w Europie Leo Benhacker otrzymał odznaczenie państwowe. Po prostu chore. To tak jakby Adama Małysza odznaczać za sam awans do drugiej serii w konkursie skoków narciarskich, a Robeta Kubicę za zostanie kierowcą Formuły I.

Ogarnijmy się trochę i wyluzujmy.


25 sierpnia, w czwartek, w Dąbrowie Górniczej został oficjalnie przekazany do użytku zbiornik wodny Kuźnica Warężyńska – Pogoria IV.
Uroczystość zaplanowaną na 11.00 poprzedziła godzinna msza św. odprawiona przez Biskupa Sosnowieckiego Adama Śmigielskiego (który dokonał poświęcenia obiektu). W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in.: Minister Środowiska Tadeusz Podgajnik oraz przedstawiciele tego resortu, Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski, Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski, Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Jerzy Talkowski, a także przedstawiciele wykonawców. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe dla budowniczych zbiornika oraz zasłużonych pracowników Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach – inwestora obiektu. Całości towarzyszyły występy wokalne i poczęstunek dla mieszkańców okolic.

"umacnianie pozycji Polski w Unii Europejskiej, w tym zabiegi zmierzające do nadania nowemu Traktatowi Europejskiemu, który powinien być przygotowany wobec upadku dotychczasowego projektu, tzw. konstytucji europejskiej, charakteru aktu czyniącego Unię organizacją stałej, ścisłej i zinstytucjonalizowanej współpracy państw europejskich opartej o zasadę solidarności. Traktat powinien też umożliwić rozszerzenie Unii o Ukrainę,"

"Jedną z prerogatyw prezydenta RP jest nadawanie orderów i odznaczeń. Są to decyzje ważne, gdyż odnoszące się bezpośrednio do sfer wartości, do moralnych i historycznych postaw państwa. Odznaczenia państwowe otrzymają ci, którzy odmówili ich przyjęcia z rąk obecnie urzędującego prezydenta, a także inne osoby zasłużone w walce o niepodległość i demokrację. Odznaczać będę także osoby zasłużone w poszczególnych dziedzinach naszego życia, o nieposzlakowanej przeszłości. Uczynię wszystko, by praktyka ośmieszania orderów państwowych poprzez nadawanie ich osobom skompromitowanym lub dwuznacznym została radykalnie przecięta."

L. Kaczyński: Postanowiłem się poprawić
PAP, jg
2006-10-30, ostatnia aktualizacja 2006-10-30 19:15
Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział w Sianowie na Kaszubach częstsze wizyty w różnych regionach kraju i spotkania. Późnym popołudniem prezydent rozpoczął wizytę na Wybrzeżu.
Lech Kaczyński podkreślił, że osoba, sprawująca funkcję prezydenta nie powinna zbyt długo "żyć tylko między Warszawą a stolicami innych krajów", co - w jego przypadku - spowodowane było ostatnio nawałem obowiązków. "Postanowiłem się poprawić i będę poprawiał się dalej" - powiedział prezydent do Kaszubów zgromadzonych przy sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Sianowie.

Prezydent złożyć ma jeszcze w poniedziałek w Gdańsku kwiaty na grobie 14-letniej gimnazjalistki, która popełniła samobójstwo. Wręczy także ordery i odznaczenia państwowe kombatantom.


Nie było ataku na pilota, który nad Gruzją śmiał mieć swoje zdanie na pokładzie swojego samolotu?

interwencja poselska, zapytanie nr 2496

1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sil Zbrojnych RP?
2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami?
3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?
4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP?
5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli?
6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi?
7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu?

Brązowa medalistka olimpijska w narciarskim sprincie Słowenka Petra Majdic nie tylko wycofała się z igrzysk w Vancouver, ale nie wystąpi też w żadnych zawodach do końca sezonu.

Podczas treningu przed środowym sprintem Słowenka spadła z trzymetrowej skarpy przy trasie i mocno się potłukła. Pierwsze badania nie wykazały poważniejszych urazów i Majdic z grymasem bólu startowała w kolejnych biegach. W finale sprintu przegrała tylko z Norweżką Marit Bjoergen i Justyną Kowalczyk. Na podium wchodziła podpierając się na ramieniu trenera.

Później okazało się, że Majdic ma złamane cztery żebra i uszkodzoną opłucną.

Słoweńcy nie wykluczają podania do sądu organizatorów igrzysk. Chodzi o zaniedbania w przygotowaniu trasy. "Być może po powrocie do kraju porozmawiamy z prawnikiami i zobaczymy, co da się zrobić" - powiedział rzecznik prasowy słoweńskiej reprezentacji Branislav Dimitrovic.

"Kontuzja Majdic jest poważna. Igrzyska i w ogóle sezon dla niej się skończyły" - dodał.

Słowenka uważana była za jedną z faworytek zaplanowanego na 27 lutego biegu na 30 km.

Dimitrovic przyznał, że Petra Majdic być może wróci ze szpitala do wioski olimpijskiej w sobotę. Na razie jej powrót samolotem do ojczyzny nie jest możliwy, ponieważ wielogodzinna podróż stanowi zagrożenie dla jej zdrowia.

W Słowenii Majdic i tak już została uznana bohaterką narodową. Prezydent Danilo Turk zapowiedział, że uhonoruje zawodniczkę jednym z najwyższych odznaczeń państwowych.
Źródła: PAP


PETRA ....

Został uhonorowany przez Aleksandra Kwaśniewskiego najwyższym odznaczeniem państwowym: Orderem Orła Białego.

Czy musi odejść? Czy może jednak zasłużył na takie odznaczenie? A może gest prezydenta jest tylko psztyczkiem w nos dla nowej ekipy zbudowanej na nienawiści do profesora?

Ostatnio w księgarni wpadła mi w ręce książka autorstwa Marii Olszowskiej i Elfrydy Trybowskiej "Słownik biograficzny Rabki". Książka została wydana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rabka Zdrój oraz Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Przeglądając ten słownik zastanawiałam się, jakimi kryteriami kierowały sie autorki w doborze osób tam umieszczonych. Moim zdaniem w tej książce powinny zaleźć sie przede wszystkim nazwiska osób szczególnie zasłużonych dla Rabki. Tymczasem, ku mojemu zdziwieniu, umieszczono tam w większości biografie osób, które tylko mieszkały w Rabce od urodzenia, bądź przybyły z innych stron, ale nic szczególnego nie uczyniły dla rozwoju uzdrowiska.
Zastanawiam sie wiec, czemu ma służyć wydanie tego słownika???!!!!

Pominięto wiele osób rzeczywiście zasłużonych dla Rabki. Dlaczego nie znalazło się tam nazwisko p. Ireny Rydet, osoby bardzo znanej mieszkańcom Rabki, wieloletniej kierowniczki, a zarazem współzałożycielki biblioteki w Rabce? Dlaczego nie ma tam też nazwiska p. Marii Hempel, znanej działaczki społecznej, byłej prezes ZERiI, która tę funkcję pełniła przez kilkanaście lat. A jej zasługi zostały uhonorowane wieloma wysokimi odznaczeniami państwowymi.
Dlaczego właśnie dla takich osób zabrakło tu miejsca???!!!
Książka ta wywołuje niesmak i oburzenie.

Była mieszkanka Rabki.

Wiesz może to zabrzmi dziwnie ,ale nie chce wyjedzac .. Zgadzam sie jeżeli chodzi o wybitne osobobistści a porownanie do polski sarmackiej nie jest wprost analogiczne ja pokazue pewne zachowania ,ze np Pan X dyscplinuje pana igrek mowiac jak ma glosowacv bo wyleci ze stolka to nie jest dziwne?Ok 17 lat to nastolatka ale blisko doroslosci:) Chwala Tvn ,ze podniosl ten alarm powiem wiecej dzieki temu stal sie telewizja w miare obiektywna bo o Telewizji Publicznej powiedziec tego nie mozna... Marcinie przepraszam ,ze odbiegne do tematu nac while ,ale kazdy mlody Polak czy Polka a takze wielu ludzi zna Wielka Gre powiem wiecej w duzej mierze zainteresowanie historia jako nauka plynelo wlasnie stamtad jako 4 letnie dziecko ... Nie mozemy oczekiwac od spoleczenstwa mass-mediow,ze bedzie odpowiedzialne za krajw ktorym zyje .. Nikt nie mowi o wyjezdzie ,ale w kraju gdzie edukacja chyli sie ku upadkowi gdzie depcze sie niektore wazne osobistosci gdzie odbiera sie odznaczenia panstwowe a gloryfikuje mordercow setek ludzi to chyba o tej nastolatce mozna powiedziec ,ze jest troche rozkapryszona:) uzyje tu Marcinie nawiazania do analogii ,ktorej uzyles:)
Ok moze nie oczyscila ,ale mamy naoczny dowod tego o czym mowilo sie od lat o gniciu demokracji...;] Nie musi ,ale widocznie Pan Sekielski i Morozowski maja troche dowagi cywilnej i ludzkiej przyzwoitosci skoro chca pokazac prawde...
Ludzi pokroju pof Aleksandra Malachowskiego Jacka Kuronia i wielu innych wybitnych postaci polskiego parlamentaryzmu nie ma a spadek kultury politycznje jest widoczny golym okiem...

Olku, prosiliśmy Cię już wielokrotnie - zachowuj zasady polskiej ortografii i interpunkcji. Pojedyncze drobnostki możemy przeoczyć, ale Twoje posty bardzo trudno się czyta. Forma jest wyrazem również szacunku dla rozmówcy i reszty czytelników. Czy to takie trudne?
Proszę o dokładne i kompletne poprawienie tego posta!
Pozdrawiam
F.S.

Nie pamiętam dokładnie ale po kilku lub kilkunastu latach spotkał się z tym nauczycielem przyznał mu rente dożywaotnią i chyba jakieś odznaczenie państwowe.
Tak mi się wydaje

Zwyczajnie nie lubię odznaczeń państwowych. Jakże to jest nie wymierne!

jakby ktos nei zajrzal na strone ug to podaje
a dla tych ktorym sie nie chce czytac u nas zaczyna sie 2 pazdziernika o 12

Inauguracja roku akademickiego 2008/2009
01.10.2008r.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2008/2009 na Uniwersytecie Gdańskim - 1 października 2008 r., Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk ul. Bażyńskiego 6, godz. 9.30, Aula Główna

Msza święta w intencji studentów i pracowników uczelni wyższych Trójmiasta odprawiona zostanie w Bazylice Archikatedralnej w Oliwie 1 października 2008 roku o godz. 8.00

Program uroczystej inauguracji roku akademickiego 2008/2009 na Uniwersytecie Gdańskim


* Hymn Rzeczypospolitej Polskiej
* Przekazanie insygniów rektorskich
* Przemówienie Rektora minionej kadencji, prof. Andrzeja Ceynowy
* Przemówienie inauguracyjne Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dra hab. Bernarda Lammka
* Immatrykulacja studentów i doktorantów
* Wystąpienie Przewodniczącego Parlamentu Studentów UG
* Wręczenie stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego najlepszym studentom Uniwersytetu Gdańskiego
* Gaude, Mater Polonia.
* Wręczenienagród Ministra Edukacji Narodowej pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego
* Wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego
* Wykład inauguracyjny prof. dra hab. Grzegorza Węgrzyna
* Koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyr. Marcina Tomczaka
* Gaudeamus igitur


Inauguracje na wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego

2 października 2008

Godz.9.00 – Wydział Biologii, Gdańsk ul. Kładki 24
Godz. 10.00 – Wydział Ekonomiczny, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121
Godz. 10.00 – Wydział Zarządzania, Sopot, ul. Armii Krajowej 101
Godz.12.00 – Wydział Oceanografii i Geografii, Gdynia ul. Marszałka Piłsudskiego 46
Godz. 13.00 – Wydział Prawa i Administracji, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6

3 października 2008
Godz. 10.00 – Wydział Chemii, Gdańsk, ul. Sobieskiego 18/19
Godz. 11.00 – Wydział Biotechnologii, Gdańsk, ul. Kładki 24
Godz. 12.00 – Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Gdańsk, u. Wita Stwosza 57

6 października 2008
Godz. 10.00 – Wydział Nauk Społecznych, aula Wydziału Prawa i Administracji, Gdańsk ul. Bażyńskiego 6 tutajpoczkategori